Χωρίς τίτλο
ΤΟΠΙΚΑ

Επιτυχίες ομάδων βόλεϊ του Συλλόγου Αργώ Βόλου

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη της γυναικείας ομάδας έναντι ενός πολύ δυνατού αντιπάλου του ΓΣΕ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, που έγινε το το Σάββατο 8 Φεβρουαρίου.
Συγκεκριμένα η διαμόρφωση των σετ ήταν 1-3 (25-21,23-25,13-25,19-25). Ο αγώνας διήρκεσε 2 ώρες.
Η ομάδα διατηρεί την πρώτη θέση του πρωταθλήματος και μάλιστα αυξάνει την διαφορά από τους δεύτερους με έξι βαθμούς.
Η σύνθεση της ομάδας ήταν: (Σταθόπουλος Β.,Ζαφειρίου Χ, Φουρκιώτης Κ.) Αμυγδαλοπούλου Κ.,Γιαλόγλου Ν.,Γιαννετάκη Η.,Κασιούρα Β.,Κάστανου Δ, Νικολάου Ε.,Παίλα Χ., Πασχαλίδου Α.Πώπου Ε.,Τάσσου Α. και Χειμάρα Γ.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν επιτυχώς οι κ.κ Παπαγεωργίου Αχιλλέας , Νίκα Μινσέρ και Τσιπληκιάρη Φανή.
Ευχαριστούμε πολύ το ΓΣΕ Ελασσόνας για την φιλοξενία και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα των γυναικών.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΓΣΕ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ-ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ: 1-3

Σημαντική εκτός έδρας νίκη της ομάδας των Κορασίδων στο παιχνίδι με το ΓΣΕ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ, την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου.
Μετά από δυο αναβληθέντα παιχνίδια με Ασκληπιό Τρικάλων και Φιλαθλητικό Λάρισας οι κορασίδες του συλλόγου μας ξαναμπήκαν στην αγωνιστική δράση σημειώνοντας μια μεγάλη επιτυχία απέναντι σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο,
Το πρώτο σετ ήταν για γερά νεύρα όπου έληξε 27-29 υπέρ της Αργούς σε 42′. Το δεύτερο σετ ήταν πάλι υπέρ της Αργούς 13-25 σε 25′. Το τρίτο σετ η ομάδα της Ελασσόνας εμφανίστηκε αισθητά βελτιωμένη κατακτώντας το με 25-18 σε 24′, Στο τέταρτο και καθοριστικό σετ η ομάδα της Αργούς δεν άφησε κανένα περιθώριο στην τοπική ομάδα όπου και το κατέκτησε με 7-25 σε 20΄.
Ο προπονητής Σταθόπουλος Ευάγγελος είχε την άνεση να χρησιμοποιήσει όλο το ρόστερ της ομάδας.
Σύνθεση ομάδας: Αμυγδαλοπούλου Κ., Ανατολή Α,,Καμινάρη Α.,Κανανά Α.,Κασιούρα Β., Κασιούρα Χ.,Κάστανου Δ., Παίλα Χ., Πασχαλίδου Α.,Σταθοπούλου Μ.,Τιρτιράκη Μ.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν επιτυχώς οι κ.κ Αντωνούλης Χρήστος και Τσιπληκιάρη Φανή.
Ευχαριστούμε πολύ το ΓΣΕ Ελασσόνας για την φιλοξενία και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Φιλικός αγώνας Β Παγκορασίδων ΓΣΑ- ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥvmj

Την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου διεξήχθη φιλικός αγώνας των Β Παγκορασίδων στο κλειστό γυμναστήριο του Αλμυρού με το αντίστοιχο τμήμα του ΓΣΑ. Ο σύλλογος θα συμμετάσχει στο πρωτάθλημα που ξεκινά την άλλη εβδομάδα με δύο ομάδες. Η μια θα καθοδηγείται από τον προπονητή Βαγγέλη Σταθόπουλο και η άλλη από την καταξιωμένη προπονήτρια των ακαδημιών κ. Γιαννετακη Ηλιάνα.
Πολλές αθλήτριες κάνανε το ντεμπούτο τους γνωρίζοντας την χαρά του αθλήματος μέσα από την διαδικασία του αγώνα.
Σαν σύλλογος θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους φίλους γονείς που βρέθηκαν στο γήπεδο για να υποστηρίξουν την προσπάθεια των παιδιών τους.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην διοίκηση και τον προπονητή του ΓΣΑ για την πρόσκληση την οποία και θα ανταποδώσουμε στο άμεσο μέλλον.

ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ

Ήττα από την ΑΕΛ για την ανδρική ομάδα της Άργους με 3-0σετ. Να σημειωθεί ότι η ομάδα μας είχε πολλές απώλειες αθλητών λόγω τραυματισμών και ασθενειών με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα, παρόλαυτα έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Συγχαρητήρια στους παίκτες μας…λόγω του μικρού ρόστερ που κατέβηκε στον αγώνα..
Σύνθεση ομάδας: Τιρτιρακης, Τσοπάνος, Σταυρίδης, Ζηλιαναιος, Δράκακης Παξιμαδακης, Αναστασίου Βάιος (L ) Ανδριώτης, Φουρκιωτης και Κορτεσης.ptt